مرحله دوم استخدام

درصورت بروز هرگونه مشکل از طریق منوی "ارتباط با ما " با ما تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان گرامی، شرکت در آزمون به منزله عدم کفایت شما در ترجمه نمی باشد. بلکه صرفا برای تعیین سطح مترجمین و طبقه بندی آنها برای همکاری با دپارتمان در نظر گرفته شده است.

نام و نام حانوادگی (الزامی)

کدملی (الزامی)

شماره تلگرامی (الزامی)

زبان مسلط برای ترجمه (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

شهر محل سکونت (الزامی)

توضیحات بیشتر

کپچا

اطلاع رسانی آزمون جذب مترجم

دپارتمان ترجمه و ویرایش مرکز زبان دانشگاه شهید بهشتی

شرایط و چگونگی ثبت نام آزمون

تمامی داوطلبان گرامی که متقاضی شرکت در آزمون جذب مترجم می باشند و رزومه کاری خود را به" دپارتمان ترجمه و ویرایش دانشگاه شهید بهشتی" ارسال  نموده می توانند در آزمون دوره نهم در در روز جمعه مورخ 96/08/05 راس ساعت 11 صبح برگزار می گردد، شرکت نمایند. آزمون به صورت غیر حضوری ( آنلاین ) برگزار می شود . متقاضیان این آزمون می توانند در روز تعیین شده به صورت غیر حضوری در آزمون جذب مترجم شرکت نمایند. توضیحات مربوط به آزمون در بخش استخدام مترجم مرحله سوم درج گردیده است .

توجه :

  • داوطلب گرامی ثبت نام شما به منزله ی اعلام آمادگی برای شرکت در آزمون جذب مترجم در "دانشگاه شهید بهشتی" می باشد.
  • شرکت در آزمون استخدام مترجم و کسب امتیاز لازم جهت آغاز همکاری به عنوان مترجم انگلیسی به فارسی یا مترجم فارسی به انگلیسی الزامی می باشد.
  • تکمیل کلیه مشخصات مندرج در مرحله 2 استخدام مترجم به منزله شرکت متقاضی در آزمون استخدام مترجم می باشد.
  • شرکت در آزمون استخدام مترجم بدون محدودیت سنی امکان پذیر می باشد . مترجمین بایستی توانایی ترجمه و تایپ متون تخصصی یک یا چند رشته تخصصی را دارا باشند .
  • توان ترجمه و تایپ حداقل 2250 کلمه در روز مد نظر می باشد . برای ارزیابی بهتر، مترجمین بایستی هم در آزمون ترجمه انگلیسی به فارسی و یا ترجمه فارسی به انگلیسی استخدام مترجم شرکت نمایند .

هزینه شرکت در آزمون رایگان می باشد

نحوه برگزاری آزمون جذب مترجم

نحوه آزمون بدین صورت است که 4 تا 6  متن متفاوت برای هر دو بخش ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی به داوطلبان داده شده تا آنها را ترجمه نمایند.

نحوه گزینش داوطلبان گرامی

رزومه علمی داوطلبان گرامی،  سوابق کاری آنها و مدارک تحصیلی  هر کدام 10 نمره و مجموعا 30 نمره را در آزمون به خود اختصاص می دهند. آزمون کتبی (ارائه چند متن جهت برگردان ، متناسب با زبان مسلط هر داوطلب) نیز  70 نمره را شامل می شود.

آزمون جذب مترجم 100 امتیاز دارد و داوطلبان عزیز می بایست جهت استخدام،  حد نصاب نمره را در آزمون کسب نمایند .

نکته: داوطلبان عزیز می توانند بعد از آزمون با مراجعه به  سایت " دپارتمان ترجمه و ویرایش دانشگاه شهید بهشتی"و کانال تلگرامی ، از زمان اعلام نتایج آزمون مطلع شوند.